Foto k aktualitě

Veteránská rallye Spring Classic

Zúčastnili jsme se setinové rallye Spring Classic a zároveň jsme byli hrdými partnery této akce.

Dne 15. 4. 2023 se uskutečnil již čtvrtý ročník souteže rallye Spring Classic. Celkem letos startovalo 102 posádek, 95 veteránů a 7 vozů v kategorii „Exclusive“, tedy sportovních aut jakéhokoli roku výroby (nemohou se však stát celkovými vítězi rallye).

Rallye jsme se zúčastnili i my, jako partneři soutěže, a to ve 3 posádkách - ve vozech Tatra 603, Jaguar XJ Daimler Six a Lancia Delta HF Integrale.

Start soutěže byl na náměstí v historické Telči a pokračoval trasou kolem českých i rakouských hradů – Vranova nad Dyjí, Hardeggu, Cornštejna a Bítova. Soutěž zahrnovala testy přesnosti, které se většinou odehrávaly na náměstních (Jemnice, Dačice, Znojmo). Dále byly nachystané průjezdní kontroly, které nesměli závodníci na cestě minout. Jedna z takových průjezdních kontrol byla umístěna také v blízkosti našeho dealerství v Novém Šaldrofě. Nechyběla ani ochutnávka vín (samozřejmě pro spolujezdce smiley ) v krásném vinařství Lahofer, nedaleko Znojma.

Cíl soutěže byl pak opět v krásné Telči, kde proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů. Zlato letos vyhrála zahraniční posádka – Němci Gerd Lambert a Michael Loerke se svým Porsche 911 SC Targa z roku 1979.

Jsme rádi, že jsme mohli podpořit tak krásnou a zajímavou akci. Budeme se těšit na další ročník!