VETERAN RALLYE

 

V roce 2011 se konala pod hlavičkou firmy Libor Suchý, autoprodejna poslední veteran rallye, které předcházelo 8 úspěšných ročníků.

Příznivci historických vozidel se v posledním ročníku námi pořádané VETERAN RALLYE podívali na Bítovsko. Po výstavě veteránů na Masarykově náměstí ve Znojmě a odstartování jednotlivých posádek tehdejším starostou města Zbyškem Kaššaiem se vydaly vozy na soutěžní trasu dle itineráře, kde účastníci plnili znalostní i dovednostní úkoly. Cílem první etapy byla Restaurace Rumburak v Bítově, kde navštívili rozhlednu. Dále se pokračovalo na zámek v Uherčicích a přes hraniční přechod v Šafově se jelo rakouským územím přes Hardegg. Na vyhlídce Hl. Stein v Mitterretzbachu pak čekala nádherná podívaná po okolí spojená s ochutnávkou vína a také byla možnost podívat se z věže Schatzberg v Unterretzbachu. Celodenní rallye se poté zakončila posezením u dobrého jídla a pití a samozřejmě vyhlášením celkových výsledků.

 

 

Veteráni jako srdcová záležitost...

Majitel firmy Libor Suchý je vášnivým sběratelem historických vozidel a se sám aktivně účastní i jiných veteránských srazů a soutěží, a to nejenom po České republice, ale i po Evropě.

Mezi jeho největší úspěchy patří 1. místo na mezinárodní soutěži historických vozidel v Milánu s TATROU 75, dále již několikrát obhájené 1. místo "TOP MUSTANG" na srazu amerických vozidel se svým FORD MUSTANG (r. výroby 1966) a v neposlední řadě 1. místo se svým FORD F3 (přezdívaným BURÁK) v kategorii nákladních vozidel na americkém srazu, který pořádá časopis "CHROM & PLAMENY".

Firma Libor Suchý, autoprodejna je také již tradičně hlavním partnerem například Veteran Rallye "Po stopách hraběte Chorinského" nebo sponzorem veteránského srazu ve Skalici u Znojma, který každoročně pořádá spolek PLATAN.