Nová Škoda Fabia ve verzi Monte Carlo

Fanoušci sportovní tradice vozů Škoda se mohou radovat. I nejnovější generace modelu Fabia je teď k dispozici v dynamicky laděném provedení Monte Carlo.

Vůz je jako stvořený pro řidiče, kteří si chtějí vychutnat jízdu a cítit se při řízení dobře. Nová FABIA MONTE CARLO posádce poskytuje veškerý komfort a technické vymoženosti nejnovějšího provedení oblíbeného hatchbacku.

ŠKODA FABIA Monte Carlo

Označení MONTE CARLO se na voze ŠKODA objevilo poprvé v roce 1936 na nádherném roadsteru ŠKODA POPULAR MONTE CARLO. Tento vůz zúročil zkušenosti automobilky nasbírané v tehdejší slavné dálkové rallye. V novodobé historii na tradici modelů s nádechem motorsportu navázala v roce 2011 FABIA MONTE CARLO. Ta od počátku odkazuje na úspěchy značky v motoristickém sportu a nabízí sportovní vzhled v kombinaci s výbornou výbavou.

ŠKODA FABIA MONTE CARLO

Je nezaměnitelná
FABIA MONTE CARLO tradičně oslovuje hlavně milovníky sportu a aktivního životního stylu. I v nejnovějším provedení umocňují vzhled modelu černé prvky/detaily, ke kterým patří maska chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, lem spojleru v nově tvarovaném předním nárazníku, ozdobné lišty na bočních prazích a zadní difuzor. Nechybí exkluzivní šestnáctipalcová kola z lehké slitiny Proxima. Volitelně jsou k dispozici i 17palcová kola z lehké slitiny Procyon s aerodynamickými kryty v černém provedení a 18palcová kola Libra

ŠKODA FABIA MONTE CARLO

Celkový dojem dotvářejí detaily jako např. plaketa a štítek MONTE CARLO na volantu, tónovaná zadní a boční okna nebo možnost objednat černě lakovanou střechu. Všechny tyto aspekty dokreslují dynamické linie čtvrté generace modelu FABIA.

Dynamický interiér
Dynamické pojetí se odráží i v interiéru, kterému dominuje černá barva s červenými detaily a kůží obšitý multifunkční tříramenný volant a páka ruční brzdy. Dekorativní obložení částí interiéru dostalo karbonový dekor a dominantou jsou sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy. Právě zde najdeme i prvky v červené barvě, červená je také vodorovná lišta na přístrojové desce a dalších částech interiéru a tutéž barvu má i ambientní LED podsvícení. Sportovní vzhled pak dokreslují kryty pedálů ve vzhledu nerezové oceli.

Pokročilá technika
Nová FABIA MONTE CARLO se pyšní špičkovou technikou. Na přání je například k dispozici 10,25palcový virtuální kokpit, jehož uspořádání je navrženo na míru tomuto provedení vozu.

Součástí komfortní a praktické výbavy vozu mohou být vyhřívané čelní sklo, vyhřívaný volant, infotainment s úhlopříčkou až 9,2 palce a díky integrované eSIM můžete být vždy online. Díky tomu má majitel přístup také ke službě ŠKODA Connect a mobilním online službám. FABIA MONTE CARLO může být vybavena i hlasovou asistentkou Laurou, která rozumí patnácti jazykům. Nechybí ani možnost zrcadlení mobilních telefonů nebo bezdrátového nabíjení, FABIA MONTE CARLO má až pět USB-C portů.

Čtyři motory
Na snížení spotřeby se ostatně podílejí i nové pohonné jednotky, jejichž paleta v podstatě kopíruje tu u běžného provedení modelu ŠKODA FABIA. Základem je atmosféricky plněný tříválec 1,0 MPI EVO s výkonem 59 kW, který je spojen s pětistupňovou manuální převodovkou. Pětistupňový manuál mají i vozy vybavené motorem 1,0 TSI EVO o výkonu 70 kW. U silnějšího provedení tříválce TSI EVO (81 kW) si pak mohou zájemci vybírat ze dvou převodovek: šestistupňové manuální a sedmistupňové dvouspojkové DSG.

ŠKODA FABIA MONTE CARLO

Na vrcholu nabídky motorizací pak stojí čtyřválec 1,5 TSI EVO s výkonem 110 kW, u něhož je sedmistupňová DSG převodovka standardem. V tomto provedení dosahuje FABIA MONTE CARLO maximální rychlosti až 225 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h jí trvá pouze 8 sekund.

 

Foto
Foto
Foto