Nová Škoda Superb

Čtvrtá generace modelu Škoda Superb je tu! Nový design, ale také prostornější a komfortnější interiér a řada špičkových prvků výbavy.

Nový Superb pokračuje v tradici prostorných a reprezentativních vozů. Díky moderním materiálům i technice nabídne cestujícím ještě vyšší komfort. Větší je také vnitřní prostor, ať už ten pro posádku nebo pro zavazadla. 

Čtvrtá generace se ponese ve znamení bohatých možností. Superb bude totiž nadále k dispozici v karosářských provedeních kombi a liftback, zákazníci si budou moci vybírat ze šesti různých provedení interiéru, šesti motorizací včetně plug-in hybridní varianty a také pohon všech kol. Nebude chybět ani prémiová výbava Laurin & Klement.

Nové barvy a víc místa

Exteriér se nese v duchu nového designového jazyka značky Škoda, Modern Solid. Vybírat si zákaznici budou moci z celkem z osmi odstínů barev, z toho šest je zcela nových. Jde o bílou Purity a metalické odstíny stříbrnou Pebble, černou Ebony, modrou Cobalt, červenou Carmine a žlutou Ice Tea.

Nový Superb je větší než předchozí generace, karoserie se chlubí vylepšenou aerodynamikou. Koeficient odporu vzduchu je 0,23 u liftbacku a 0,25 u kombi, jde o zlepšení o 10 a 15 %, což přispívá mimo jiné ke snížení spotřeby paliva. Přídi auta dominuje nová osmihranná maska a zaujmou i Matrix-LED přední světlomety druhé generace, které svítí až o 40 % výrazněji než předchozí provedení. Kola mohou mít průměr až 19 palců.

 

Více místa nabízí Superb jak posádce, tak zavazadlům. Karoserie se oproti předchůdci mírně protáhla a zvýšila (u kombi o 40 a 5 mm, u liftbacku o 43 a 12 mm), cestující tak budou mít nejen více místa pro nohy, ale také nad hlavou. Tradičně obrovský je zavazadlový prostor, liftback se chlubí 645 litry místa (nárůst o 20 litrů) a kombi 690 litry (30 litrů navíc).

Praktičnost a udržitelnost

Interiér čtvrté generace modelu Škoda Superb je praktický nejen z hlediska nabídky místa nebo odkládacích míst, ale také z pohledu ovládání vozu a jeho funkcí. Uspořádání palubní desky je přehledné a elegantní, dominuje jí velký displej infotainmentu s úhlopříčkou 10“ nebo 13“, řidič má k dispozici 10“ Virtuální kokpit. Specialitou nové generace jsou multifunkční ovladače (Smart Dials), které zastanou různé funkce které se nyní příjemně a snadno ovládají. Usnadňují nastavení klimatizace i dalších funkcí vozu.

Šest různých provedení interiéru navodí posádce příjemnou atmosféru, použité materiály pak kladou důraz na ekologii. Veškeré textilní materiály na sedadlech a obložení dveří jsou například vyrobeny ze 100% recyklovaného polyesteru, kůže je činěna ekologickým způsobem. Z recyklovaných materiálů jsou nově také škrabka na led ve víčku nádrže a deštník ve dveřích, se kterým model Superb přišel jako první.

Špičková technika

O pohon vozů se postará jedna ze šesti různých jednotek. Agregát 1.5 TSI se 110 kW má mild-hybridní technologii, agregát 2.0 TSI ve verzích se 150 a 195 kW zase přináší dostatek síly. Úsporný diesel 2.0 TDI bude k mání v provedeních se 110 a 142 kW. A šestou jednotkou je plug-in hybrid, který kombinuje agregát 1.5 TSI a elektromotor. Celkový výkon je 150 kW a čistě elektrický dojezd přes 100 kilometrů v režimu WLTP. Tato jednotka bude k mání pouze pro Superb Combi. Všechny exempláře nové generace modelu Superb mají automatickou převodovku DSG s voličem na sloupku řízení a nejvýkonnější diesel i benzínový motor mají standardně pohon všech kol.

Řidiči jízdu s vozem usnadní řada pokročilých asistenčních systémů (třeba nové generace parkovacích asistentů, asistované jízdy nebo hlídání mrtvého úhlu). Špičkový jízdní komfort obstará volitelný adaptivní podvozek DCC Plus. Superb se také chlubí špičkovou bezpečnostní výbavou s až deseti airbagy nebo moderní konektivitou.

Pro více dotazů neváhejte kontaktovat naše prodejce Škoda na tel.:  +420 515 227 940+420 602 516 776 nebo nás navštivte osobně. 

 

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto