Nová Škoda Scala a Škoda Kamiq

Oblíbené městské modely Škoda se dočkaly inovovaného provedení

Kompaktní model Škoda Scala a městské SUV Škoda Kamiq se představují v modernizované verzi. Auta dostala řadu praktických vylepšení a změny v designu, které zdůraznily jejich charakter.

Nová Scala tak působí ještě sportovnějším dojmem než původní provedení, Kamiq zase vyzařuje víc drsného SUV charakteru. Scala se svým vzhledem ještě více inspirovala konceptem Vision RS, Kamiq zase některé detaily odkoukal od svých SUV sourozenců Karoq a Kodiaq.

 

Změn se dočkala například čelní maska modelu Scala, která má nový tvar a její svislé lamely využívají kontrast mezi lesklými a matnými povrchy. I u modelu Kamiq došlo na změny v oblasti masky chladiče, ta teď působí ještě sebevědomějším dojmem. Je vzpřímenější a o něco mohutnější, i tady si můžeme všimnout kontrastu povrchových úprav, vertikální žebra pak mají dvojité provedení.

Scala i Kamiq mají standardně LED přední světlomety a i u městského SUV mohou zákazníci nově zvolit špičkové Matrix-LED přední světlomety, díky kterým může řidič nechat v noci zapnutá dálková světla, oslnění ostatních účastníků provozu zamezí chytrá technika. 

Scala byla při svém uvedení na trh prvním modelem Škoda, který dostal na zádi nápis Škoda namísto tradičního loga automobilky. Teď oba inovované modely dostávají nový nápis, který automobilka představila nedávno se změnou své firemní identity.

 

Interiér

Inovované modely Scala a Kamiq dávají na výběr hned ze čtyř provedení interiérů. Varianta Loft přináší šedé čalounění sedadel a dekorativních prvků, verze Lodge využívá materiál Suedia a dekorativní prvky v měděné barvě. Provedení Suite přináší kožené čalounění sedadel a chromované dekorativní prvky. A pro verze Monte Carlo je připraveno stejnojmenné provedení s čalouněním v umělé kůži Carbon. U obou modelů také automobilka využívá více udržitelných materiálů.

Modely Scala i Kamiq mají nadále pod kapotou úsporné a prověřené agregáty TSI o výkonu od 70 do 110 kW. Inovovaná je digitální technika v interiéru, kde je standardem 8palcový Virtuální Kokpit mini a volitelně mohou zákazníci získat větší 10,25palcový virtuální kokpit. Displej infotainmentu má úhlopříčku 8,25 nebo volitelně 9,2 palce, přepracován byl ovládací panel klimatizace, který dostal nové otočné mechanické ovladače.

Samozřejmostí jsou také moderní bezpečnostní a asistenční systémy nebo funkce konektivity. A nechybí ani řada Simply Clever prvků, včetně některých novinek v tomto segmentu: oba modely mohou mít volitelně elektricky ovládané páté dveře s virtuálním pedálem pro snadné otevření zavazadlového prostoru bez použití rukou.

 

Pro více dotazů neváhejte kontaktovat naše prodejce Škoda na tel.:  +420 515 227 940+420 602 516 776 nebo nás navštivte osobně. 

 

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto